Pearson IOKI to blisko 140 osobowy zespół zajmujący się tworzeniem platform i materiałów e-learningowych wspomagających naukę języka angielskiego. Jesteśmy częścią grupy Pearson – międzynarodowej organizacji z ponad 200-letnią historią, co daje nam możliwość pracy nad produktami o globalnym zasięgu, jak i realnego kształtowania przyszłości edukacji na świecie!

BACK END

Zespół Back Endskupia ekspertów w dziedzinie inżynierii oprogramowania, których zadaniem jest budowanie wydajnych, skalowalnych i stabilnych platform dla użytkowników na całym świecie. Programują w Java, Kotlin, PHP (Symfony), Python i nodeJS przy użyciu baz danych MySQL, MSSQL, MongoDB.

FRONT END

Front End to zespół zajmujący się programowaniem interfejsów użytkownika. Jego członkowie pracują przeważnie nad Single Page Applications (SPA), dodatkowo tworzą aplikacje mobilne oraz realizują serwisy oparte na MEAN stack. Głównym narzędziem pracy jest tu Angular 1.X oraz 2, a podczas wytwarzania kodu stosowana jest metodologia TDD. Wykorzystywane są również SASS i możliwości ESG/TS.

QA

Dział QA to grupa specjalistów rozproszonych pomiędzy realizowanymi przez nas projektami. Testują manualnie i automatycznie. W zależności od projektu do automatyzacji testów narzędzia takie jak Behat, Protractor + CucumberJS. Testy urządzeń mobilnych automatyzują za pomocą Appium. W testach manualnych posługują się HP ALM. Dział QA odgrywa istotną rolę we współtworzeniu procesu deweloperskiego oraz wdrażaniu i rozwijaniu CI np. Jenkinsa.

DevOps

DevOps to grupa odgrywająca kluczową rolę w projektowaniu procesów odpowiadających za cykl życia oprogramowania oraz opracowywanie narzędzi do zarządzania potrzebami operacyjnymi programistów. Sukcesywnie wdrażającą automatyzację (przy użyciu np. Terraform oraz Jenkins) na środowiskach deweloperskich i produkcyjnych osadzonych w AWS. Pracują nad procesami takimi jak np. Continuous Integration, Continuous Delivery i Continuous Monitoring. Jest to zespół efektywnie przeprowadzający deweloperów przez meandry projektów, czuwający nad spójnością celów i wspomagający dostarczanie produktów spełniających wymogi klientów wewnętrznych i zewnętrznych.

Technical Project Management

Dział TPM aktywnie promuje w organizacja podejście zwinne i Scruma , blisko współpracuje z Project Managerami oraz czuwa nad implementacją Scaled Agile Framework.

Content Development

Jest to dział odpowiedzialny za tworzenie materiałów edukacyjnych i szkoleniowych umożliwiających szybką, efektywną i przyjemną naukę języka angielskiego. Wynikiem codziennej współpracy z międzynarodowymi zespołami są nowoczesne i powszechnie doceniane produktów edukacyjnych dostępnych dla użytkowników na całym świecie.

Product Data Science

Zespół Product Data Science składa się z Data Scientists, Research Engineers oraz Technical Project Managers. Specjalizuje się w trzech dziedzinach: systemy adaptacyjne (np. ocena diagnostyczna), systemy predykcyjne (np. identyfikacja uczniów mających problemy) oraz systemy przetwarzania języka naturalnego (np. dla inteligentnych systemów nauczania). W swojej pracy często wprowadzają innowacje w implementacji rozwiązań psychometrycznych przy użyciu najnowszych metod uczenia maszynowego.

Data & Analytics

Zespół Data & Analytics gromadzi, przechowuje i raportuje kluczowe wskaźniki biznesowe. W skład zespołu wchodzą Analitycy i Inżynierowie Danych, którzy odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu zespołom produktowym interaktywnych dashboardów pomagając tym samym w ciągłym ulepszaniu naszych produktów cyfrowych w oparciu o dane. W swojej pracy często wprowadzają innowacje w zakresie metod przetwarzania dużych zbiorów danych.

Product Operations & Customer Readiness (POCR)

POCR to wszechstronny zespół z siedzibą w Poznaniu i w Hoboken (USA), składający się z ekspertów stojących na straży jakości produktów i zadowolenia klientów. Zespół wspomaga użytkowników indywidualnych oraz instytucjonalnych, prowadzi szkolenia produktowe oraz jest odpowiedzialny za tworzenie systemów pomocy, a także analizę potrzeb klientów. Zespół pracuje w duchu Agility, korzystając z różnorodnych metod zarządzania pracą.

Siedzibą Pearson IOKI jest nowoczesny budynek Nobel Tower (CZT) mieszczący się w centrum Poznania i wyróżniający na tle jeżyckiej architektury. Zajmujemy w nim dwa piętra: 12 i 13 o łącznej powierzchni 1100 m2. Piękny widok na panoramę miasta i przestronna przestrzeń kreatywna to niezaprzeczalne atuty naszego biura.

 

Learning for life to motto, które towarzyszy nam w codziennej pracy. Zgodnie z nim stawiamy na naukę i rozwój. Aktywnie uczestniczymy w międzynarodowych szkoleniach i konferencjach , a także sami bywamy ich prelegentami. Wspieramy dzielenie się wiedzą na różne sposoby:

  • jesteśmy lektorami studiów podyplomowych oraz mentorami wspierającymi studentów w pisaniu prac dyplomowych

  • prowadzimy wewnętrzne szkolenia specjalistyczne oraz wykłady, seminaria i prelekcje na wydarzeniach powiązanych z nowymi technologiami

  • współpracujemy z uniwersytetami oraz uczelniami wyższymi o profilu językowym i technicznym

  • doceniamy wolontariat, na którego rzecz oferujemy możliwość uzyskania nawet do 3 dni płatnego urlopu rocznie

  • w codziennej pracy posługujemy się językiem angielskim swobodnie i z przyjemnością, chętni mogą szlifować go także na kursach organizowanych w siedzibie firmy lub online

  • prowadzimy skuteczne i budzące duże zainteresowanie programy stażowe dla studentów kierunków informatycznych i anglistyki